Představili polská hnojiva

Svoji expozici na veletrhu Techagro měl také polský výrobce hnojiv Grupa Azoty. Sdružuje pět závodů na výrobu hnojiv s celkovou výrobní kapacitou 5,5 mil. tun hnojiva, což ho řadí mezi největší výrobce dusíkatých a vícesložkových hnojiv v Evropě.

Kromě výrobních kapacit má také vlastní logistiku a skladovací centra, uvádí Grupa Azoty v katalogu produktů. Dodává, že hnojiva vyrábí na základě více než padesáti let zkušeností a výrobní procesy dále zdokonalují. Dbají také na to, aby byla jejich produkce šetrná k životnímu prostředí. Ve společnosti jsou podle jejích údajů závazné systémy řízení ISO 9001, ISO 14001 a PN-N 18001.
V sortimentu společnosti jsou jak pevná, tak kapalná hnojiva. Mezi pevná vícesložková patří například Polifoska, Polidap, Polimag, Amofoska nebo obohacený superfosfát Super FosDar 40. Dusíkatá hnojiva zastupují například Pulan, Zaksan (dusičnan amonný s vápníkem a hořčíkem), Saletra Amonowa 32 (dusičnan amonný), Saletrzak 27 Standard (ledek amonný) nebo Saletrzak 27 Standard s bórem. Mezi další dusíkatá hnojiva patří Salmag (dusičnan amonný, obsahuje též vápník a hořčík), Salmag s borem, Pulrea či Pulgran (močoviny). Co se týče dusíkatých hnojiv se sírou, má Grupa Azoty v nabídce hnojiva Saletrosan 26, Saletrosan 30, Polifoska 21, Salmag se sírou, Síran amonný AS21, Pulsar a Pulsar makro. Mezi tekutá dusíkatá hnojiva patří RSM, RSM S (de facto jde o DAM) a Pulaska.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *