Porovnali ošetření ozimé pšenice

Rozdílnou reakci na ošetření ozimé pšenice lignohumáty ze svojí produkce prezentovalo na parcelkách AMAGRO s. r. o. Jeho zástupkyně Ing. Zora Špirakusová upozornila, že oproti kontrole, která měla dvě až tři odnože a slabší kořenový systém, se ošetřené varianty liší.

LignoSuper NPK, což je humatizované NPK hnojivo s mikroprvky, byl aplikován v dávce třikrát 2 l/ha. Poprvé ve fázi odnožování, pak sloupkování a nakonec metání. Počet odnoží byl podle Ing. Špirakusové vyšší, asi v počtu pět až šest, kořenový systém mohutný a porost vyrovnaný. Na druhé parcelce byl na podzim použit Lignohumát Max, tedy 20% lignohumát, a to na podzim na počátku odnožování a na jaře na začátku metání. Rostliny měly bohatý kořenový systém a zhruba čtyři až pět odnoží.
Apliakce LignoAktivátoru, lignohumátu s přídavkem severských mořských řas, obsahujícího přírodní aminokyseliny a fytohormony, vykázal také mohutný kořenový systém a zdravé odnože v počtu asi čtyři až pět, popsala Ing. Špirakusová.
Upozornila také na porost kuřice ošetřený Vitalicem, což je humatizovaný nitrofenolát draselný. V první variantě byl použit v dávce 0,4 l/ha ve fázi tří až čtyř listů a následně za 14 dní. „Rostliny mají mohutnější kořenový systém,“ uvedla Ing. Špirakusová. Pro porovnání byla připravena i druhá varianta, kdy byl Vitalic použit v dávce 0,4 l/ha v jedné aplikaci ve třech listech.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *