Poradí si s každým počasím

S extrémy počasí, které v posledních letech trápí zemědělce, se nevyrovná každá odrůda a přitom výběr odrůdy je jedním z důležitých faktorů rozhodujícím o úspěchu pěstování. Společnost VP Agro, spol. s r. o., přináší novou odrůdu ozimé pšenice RGT Reform, která v sobě podle slov Ing. Karla Sýkory, Ph.D., z firmy VP Agro snoubí stabilitu, mrazuvzdornost, výborný zdravotní stav listu i klasu s vysokým výnosem zrna za každého počasí.

RGT Reform (A) je novou německou odrůdou s vysokým výnosem ve všech výrobních oblastech (BSA hodnocení 8/8). Jak uvedl Ing. Sýkora, jde o krátkou kompaktní odrůdu s velmi dobrou odolností k poléhání, taktéž zdravotní stav listu i klasu je na vysoké úrovni. Velmi dobrou odolnost podle řečníka vykazuje vůči braničnatkám, padlí, rzi travní, plevové i pšeničné a fuzáriím, což umožňuje výsev i po kukuřici. Na nové odrůdě zaujme také mrazuvzdornost či vysoké a stabilní číslo poklesu.

Vzhledem k její plasticitě ji Ing. Sýkora doporučuje do všech oblastí pěstování, nevadí ji ani pozdní výsevy. Množitelské plochy RGT Reformu v letošním roce dosahují 1200 hektarů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *