Ošetřili huminovými látkami

Společnost AMAGRO s. r. o. prezentovala na výstavě Naše pole jejich sortiment pomocných rostlinných přípravků založených na huminových látkách u pšenice a brambor.

Ozimá pšenice byla ošetřena ve dvou variantách. U první byl použit pomocný rostlinný přípravek Ligno Aktivátor (0,75 l/ha), Lignohumát Max (0,4 l/ha) a opět Ligno Aktivátor (0,75 l/ha). Druhá varianta byla ošetřena třikrát po sobě pomocným rostlinným přípravkem Amagro Alga ve shodné dávce 3 l/ha.
Třetí variantou byly brambory ošetřené sledem Ligno Aktivátor (0,75 l/ha) a následně hnojivem Ligno Super NPK (2 l/ha). Jak uvedl Lubomír Rákos, ředitel firmy Amagro, jedná se o běžné technologické postupy, které doporučují. Co se týče varianty, kde byl použit jen přípravek Amagro Alga, tam si chtěli ověřit, jak působí tato komponenta odděleně.
Ligno Aktivátor je tekutá homogenní směs huminových látek a extraktu z hnědé mořské řasy. Podle údajů firmy především stimuluje zakořeňování, působí pozitivně na průběh fotosyntézy a stimuluje růst. Má také protistresový účinek. Amagro Alga je extrakt z hnědé mořské řasy, působí jako zdroj živin a regulátorů růstu s protistresovým účinkem. V případě Lignohumátu Max jde o vodný roztok čistých huminových látek s komplexním vlivem na rostliny. Ligno Super NPK je humatizované NPK hnojivo.
Lubomír Rákos prozradil, že se v letošním roce chystají zahájit registraci nanovápníku s mikroelementy a obsahem deseti procent lignohumátu z francouzské produkce. Je speciálně stavěný na vyrovnání deficitu vápníku, který se v dnešní době často vyskytuje.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *