Nový přípravek na trhu

Společnost INNVIGO Agrar CZ s. r. o. obdržela registraci přípravku FruitSmart v České republice. FruitSmart je přípravek určený pro dlouhodobé zajištění vysoké kvality uskladněných jablek a je vyráběn přímo společností Przedsiębiorwo Usługowo-Handlowe "CHEMIROL" Sp. z o. o.

Společnost Innvigo Agrar CZ rozšiřuje svoje portfolio o originální produkt na bázi 1-MCP (1-methylcyklopropen) pro pěstitele a skladovatele jablek. Jeho aplikace je jednoduchá a možná ve skladovacích prostorách každého typu. Je formulován v podobě prášku obsaženého ve vodou rozpustných sáčcích, který po smíchání s vodou způsobí uvolnění těkavé aktivní látky, jež následně proniká do dužniny jablka. Účinná látka 1-MCP obsažená v přípravku FruitSmart blokuje etylenové receptory a to zpomaluje dozrávání během skladování, k němuž v plodech vlivem přirozené tvorby etylenu dochází. Dávka přípravku FruitSmart se volí vždy podle velikosti komory bez ohledu na množství skladovaných plodů, informuje tisková zpráva společnosti Innvigo Agrar CZ.

Jak dále uvádí, díky přípravku FruitSmart se jablka lépe skladují a prodlužuje se jejich kvalita a trvanlivost: nevysychají, neztrácejí pevnost a jsou rovněž méně náchylná k chorobám spojeným s dozráváním při skladování. Další předností aplikace přípravku FruitSmart jsou úspory plynoucí z nižší spotřeby elektrické energie potřebné k činnosti chladírenského systému ve skladovacích komorách. Přípravek FruitSmart nejen příznivě ovlivňuje zachování vysoké kvality plodů, ale také přináší velké úspory po celou dobu skladování.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *