Novinka pro aplikaci na list

Na veletrhu Techagro nechyběla ani firma Amagro s. r. o. Tato firma je výhradním distributorem vysokojakostních, plněrozpustných huminových preparátů Lignohumát a výrobcem dalších produktů na bázi Lignohumátu určených pro různé směry využití. Lignohumát vyrábějí z přírodní suroviny v procesu okysličené hydrolytické konverze lignosulfonanu či ligninu, popřípadě i jiných organických látek. V letošním roce přicházejí na trh s novým produktem Phytocare.

Jak vysvětlil ředitel firmy Lubomír Rákos, Phytocare je francouzský listový vápník, výroby HBCO, obohacený o Lignohumát. „Myslím si, že jde o zajímavý počin. Není u nás mnoho firem, které dokážou do Francie prorazit k výrobci, kde zaregistrují produkt s obsahem 10% Lignohumátu, který je pak součástí kompletního hnojiva,“ říká L. Rákos. Phytocare vedle jmenovaných komponent obsahuje hořčík, bór, zinek, mangan a měď. Podle etikety zvyšuje průnik mikroživin do listu a migraci živin v kořenovém systému, prokazatelně zvyšuje fotosyntézu a optimalizuje hospodaření rostliny s vodou. Používá se foliárně v dávce 0,3 až 1 kg/ha ve dvou až deseti aplikacích v závislosti na plodině do výše 2 až 3 kg/ha. Lze jej použít do tank-mixů s většinou aplikovaných přípravků, se selektivními herbicidy se však nedoporučuje aplikovat bez předchozí zkoušky na malé ploše. Mezi účinky tohoto hnojiva patří podpora růstu, zlepšení kvality produkce a zvýšení výnosu, mimo jiné také zvyšuje odolnost rostlin proti stresovým faktorům. Ve Francii a Německu bude Phytocare prodávat přímo výrobce, v České republice a na Slovensku pak firma Amagro.

Lubomír Rákos také upozornil na zajímavý výrobek pro zahrádkáře, který ovšem zatím nebude směřovat na náš trh. Produkt Lignohumát Fizz představuje šumivé tablety velikosti pětikoruny. „Jedna tableta je určena na deset litrů vody s pohodlnou aplikací, kdy se tableta vhodí do konve, nechá se vyšumět a lze zalévat,“ vysvětlil ředitel firmy Amagro. Jak doplnil, jde o demonstraci toho, jak jsou jejich výrobky vysoce koncentrované – malá tableta obsahuje 2,5 g Lignohumátu*.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *