Nové zázemí ve středních Čechách

Firma B O R, s. r. o., si již přes dvacet let buduje důvěru u svých partnerů, českých zemědělců. Investicemi v loňském roce ve Středočeském kraji se její nabídka služeb výrazně rozrostla. Součástí firmy se stal sklad agrochemikálií v Unhošti-Fialce a také středisko s obilními sily a sklady v nedalekých Noutonicích.

U založení společnosti v roce 1993 byly německá BayWA, největší firma německého zemědělského trhu, česká Oseva Uni a. s. Choceň a rakouská RWA, jedna z nejsilnějších společností v oblasti zemědělství v Rakousku. Původním zaměřením firmy byl prodej krmiv a výkup zemědělských komodit. Postupně se její působení rozšířilo o prodej osiv, hnojiv a pesticidů. V roce 2014 došlo v oblasti středních Čech k rozsáhlé investici a součástí firmy se stal areál v Unhošti-Fialce, který významně rozšiřuje služby a nabídku firmy v oblasti přípravků na ochranu rostlin. Nově zakoupené silo a sklad v Noutonicích umožňují výkup zemědělských komodit v okolí Prahy a zlepšují skladovací možnosti v tomto regionu.

Středisko Unhošť-Fialka

V oblasti agrochemikálií je novou důležitou součástí firmy nové středisko v Unhošti-Fialce. Úspěšně navazuje na tradici kvalitních služeb v oblasti ochrany rostlin, kterými se toto středisko dlouhodobě zabývalo. Vedoucí oddělení pesticidů Ing. Lubomír Römer hodnotí vývoj služeb v regionu jako pozitivní. Středisko má v současné době vyhovující kapacitu pro skladování přípravků na ochranu rostlin v souladu s platnými předpisy EU. S ohledem na stoupající požadavky zákazníků počítá v budoucnosti s dalším rozšířením. Díky moderní logistice a dobrým možnostem vlastní dopravy může firma pružně reagovat na aktuální požadavky svých zákazníků a minimalizovat dodací lhůty. Společnost spolupracuje se všemi důležitými dodavateli agrochemikálií na českém trhu a nabízí široký sortiment přípravků. B O R díky investici v Unhošti-Fialce úspěšně dokončil důležitou etapu komplexního a profesionálního zajištění logistiky v oblasti agrochemikálií v Čechách.

Silo Noutonice

Součástí firmy se stalo také silo v Noutonicích se skladovací kapacitou 10 tisíc tun. Pořízením sila firma významně rozšířila svou nabídku služeb při výkupu zemědělských komodit v regionu. Úspěšně proběhla certifikace kvality podle norem EU. B O R tím navázal na dlouhodobé zkušenosti se skladováním a úpravou komodit z ostatních středisek v rámci ČR. Společnost jako součást mezinárodního koncernu BayWa obchoduje s komoditami v rámci evropského trhu a pořízení střediska v Noutonicích se stalo další kostičkou v mozaice jejího dlouhodobého vývoje. Díky stoupajícímu zájmu svých zákazníků počítá s rozsáhlou modernizací areálu a rozšířením skladovacích kapacit.

ES Asteroid – nová kukuřice pro jaro 2016

V současné době nabízí firma B O R ucelený sortiment hybridů kukuřic. Nabídka se opírá o vyzkoušené hybridy a rozšiřuje se o zajímavou novinku v raném sortimentu. ES Asteroid (FAO S 250/ Z 250) pochází z nové generace šlechtění firmy Euralis, z řady „Tropical Dent Corn Hybrid“. Tyto hybridy se vyznačují nadprůměrnými výnosy, vysokou výnosovou stabilitou a díky rychlému uvolňování vody ze zrna na konci vegetace také příznivou sklizňovou vlhkostí. ES Asteroid je výnosný na zrno, spolehlivý na siláž a má výborné výsledky při využití na bioplyn. Každoročně rozšiřujeme a zkvalitňujeme svou nabídku v oblasti zemědělství. Cílem je zákazník spokojený s nabídkou produktů a služeb, který oceňuje finanční jistotu a zázemí silné společnosti a její zaměření na kvalitu.*

Ing. Anna Poubová BOR, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *