Nové přípravky, vylepšené formulace

Svoje novinky pro tento rok představila společnost Bayer minulý pátek na konferenci Bayer ExpertForum na půdě České zemědělské univerzity v Praze.

Na podzim loňského roku byl registrován herbicid Atlantis v OD formulaci. Olejová disperze podle údajů firmy zvyšuje spolehlivost a efektivitu použití herbicidní ochrany. Kromě toho je registrován nejen do ozimé pšenice, ale také do ozimého žita a ozimého tritikale.

Od minulého roku je také registrován preemergentní herbicid Bandur, a to do kukuřice, slunečnice, brambor, hrachu a bobu proti širokému spektru dvou a jednoděložných plevelů. Očekává se také rozšíření registrace herbicidu Laudis do máku.

Nově je registrován fungicid Antre 70 WG do révy a jádrovin. Akaricid Confidor 200 OD (je určen do chmelu) má také novou formulaci.

Těsně před koncem minulého roku získal registraci také fungicid Tilmor. Je určen do řepky olejky a hořčice proti fómové hnilobě, podle údajů firmy má také morforegulační účinek.

Společnost Bayer také loni vstoupila na osivy ozimé řepky. Jako svoji vlajkovou loď si vybrala hybrid Jumper. Nabízí ale také odrůdy Vectra, Arkaso, Bellevue a jarní řepku Larissa.

Na konferenci zazněly také některé odborné přednášky. Ing. Karel Říha z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského hovořil o chorobách kukuřice. Uvedl, že fungicidní ošetření této plodiny je v některých zemích standardem. Prof. Ing. Josef Soukup CSc., z České zemědělské univerzity se ve své přednášce věnoval výskytu herbicidní rezistence u trav. Například chundelka metlice, která zaplaveluje až 80 % porostů ozimé pšenice vykazuje v některých případech různý stupeň rezistence vůči sulfonylmočovinám a pěstitelé by měli uplatňovat antirezistentní strategii.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *