Nové odrůdy řepky a obilnin

Novinky v nabízených odrůdách představily na semináři v Jihlavě společnosti Rapool CZ s. r. o. a Saaten-Union CZ s. r. o.

Jak uvedl Bc. Pavel Stárek, produktový manažer společnosti Rapool, pro letošek připravili nové hybridní odrůdy Xenon, Primus, Adam a liniovou Arot. Xenon podle něj vyniká vysokým výnosem oleje na hektar, odolností proti poléhání a zdravotním stavem. Je středně raný až polopozdní. Primus má zkrácenou výšku porostu, je středně raný až polopozdní, odolný vůči poléhání a vyznačuje se vyrovnanou výnosovou úrovní, vyšších výnosů dosahuje v teplé oblasti. Adam naopak dosahuje lepších výnosů v chladnějších oblastech, je polopozdní, s vysokým výnosem semen a oleje na hektar, má rychlý počáteční vývoj. Poslední novinkou mezi řepkami je Arot, taktéž s vysokým výnosem oleje a semen a odolností vůči poléhání.
S novinkami u obilnin seznámil posluchače Ing. Luděk Novotný, produktový manažer společnosti Saaten-Union CZ s. r. o. Je to především ozimá pšenice Genius (E+), registrovaná v minulém roce v Německu. Podle Ing. Novotného se vyznačuje vysokým výnos a kvalita. Je středně raný až polopozdní, má velmi dobrý zdravotní stav. Je zimovzdorný a zvládá pozdní setí a je plastický.
Mezi další novinky patří hybridní ozimá pšenice Hyland (B/C), ozimý dvouřadý sladovnický ječmen Malwinta, ozimý ječmen Henriete, Sylva či ozimá pšenice Tiguan (C). U posledních tří se registrace teprve dokončuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *