Na německých polních dnech 350 vystavovatelů

Dnes končí v Německu třídenní polní dny DLG. Probíhaly nedaleko Bamberku v Gut Mariaburghausenu. I když jim příliš nepřálo počasí, s přestávkami pršelo již od pondělka, návštěvníkům to zjevně příliš nevadilo a dorazili v hojném počtu.

Jak uvádí pořadatelé v tiskové zprávě k polním dnům, vystavovalo na nich celkem 350 firem, spolků a institucí z osmnácti zemí. Akci pořádá Německá zemědělská společnost (DLG) spolu s Bavorským ministerstvem pro výživu, zemědělství a lesnictví, akciovou společností BayWa a pojišťovací společností Vereinigte Hagelversicherung.
Letošní ročník probíhal na celkové ploše 55 hektarů; 14 ha zabrala prezentační políčka, 20 ha předvádění strojů, 16 ha parkoviště a 5 ha kampus. Stroje předvádělo 42 vystavovatelů. Největší počet vystavovatelů byl z Německa, celkem 291, dále z Nizozemska (9), Rakouska (8), České republiky (8), Polska (5) či Dánska (5). Co se týče českých vystavovatelů, nepřehlédnutelná byla například společná expozice akciové společnosti Selgen, která představila sortiment odrůd hrachu, pšenice a řepky, a Farmet, který ukázal například secí stroje Falcon. Kromě výstavy odrůd, hnojiv, mechanizace a dalších technologií probíhal také odborný doprovodný program. Zahrnoval například přednášky, které ve dvou velkých stanech probíhaly po celou dobu polních dnů od rána do odpoledne. V jednom bloku věnovaném integrované ochraně rostlin se hovořilo například o významu pH postřikové jíchy pro účinnost jednotlivých látek. Vyplynulo z ní, že pokud se v tank-mixu smíchají látky, které nevhodným způsobem mění pH potřebné například pro herbicidní složku (to příliš vzroste), může se stát, že účinnost herbicidu výrazně poklesne. Obdobné riziko je u pyretroidů, kde příliš vysoké pH vede k velmi rychlému rozkladu a taktéž nízké účinnosti.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *