Moderní aplikace pro přesné hnojení

YARA Agri Czech Republic s. r. o. je dceřinou společností globálního světového výrobce minerálních hnojiv Yara International ASA se sídlem v norském Oslo. Zastupuje svoji mateřskou společnost na českém trhu hlavně v oblasti prodeje a distribuce minerálních hnojiv. Portfolio obsahuje hnojiva pro základní hnojení a přihnojování během vegatece ve formě kapalné i pevné.

„Novinkou, kterou jsme uvedli letos na trh, je produkt YaraVera Ureas. Jde o jediné hnojivo na světě, které v jedné granuli obsahuje amidický a močovinový dusík a zároveň síru. Je určeno k základnímu hnojení před setím nebo výsadbou a k přihnojování během vegetace. Díky velikosti granulí 3 mm dokáže v porovnání s prilovanou močovinou zajistit rovnoměrnější aplikaci při rozmetání,“ konstatoval obchodní ředitel Tomáš Mayer.

Nabízí i mobilní aplikace

Na trh firma uvedla aplikace do chytrých telefonů a tabletů s operačními systémy Apple IOS, Android a Windows. „ImageIT je mobilní aplikace firmy Yara, která se používá k identifikaci potřeby hnojení dusíkem. Stačí stáhnout aplikaci a vyfotit porost. Na základě fotografií se vypočte doporučená dávka dusíkatého hnojiva. Upravená doporučení jednotlivých druhů hnojiv jsou odeslána zpět do telefonu. ImageIT doporučí na základě podzimního a jarního měření u ozimé řepky celkovou jarní dávku dusíku. Doporučení vychází z množství dosud načerpaného dusíku, mineralizačního potenciálu půdy a cílového výnosu,“ vysvětlil obchodní ředitel. U ozimé pšenice ImageIT doporučuje pouze regenerační dávku dusíku na základě stavu porostu na jaře. Kvůli variabilitě odrůd je třeba zadávat odrůdu, vývojovou fázi a obvyklou regenerační dávku, která se v daném podniku aplikuje.

TankmixIT je mobilní databáze výsledků testů mísitelnosti obsahující tisíce jednotlivých dvousložkových nebo vícesložkových testů mísitelnosti speciálních hnojiv YaraVita s jinými postřikovými látkami. Vzhledem k tomu, že průběžně probíhají další testy, je online databáze neustále aktualizována.

Třetí aplikace CheckIT je určená k diagnostikování deficience živin u zemědělských plodin. Umožňuje pěstiteli optimalizovat výnosy plodin a jejich kvalitu pomocí přístupu do online foto databáze plodin přes jeho mobilní zařízení a identifikovat tak možný nedostatek některých živin. Placenou aplikací je pouze ImageIT, ostatní jsou zemědělcům k dispozici zdarma. „Uvedené tři aplikace slouží jako doplnění již známých technologií – Yara N-Tester a Yara N-Sensor,“ dodal Tomáš Mayer.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *