Máme pro vás to nejlepší!

Společnost KWS OSIVA, s. r. o., není v prodeji i poradenském servisu řepky ozimé neznámou. V dnešní době nabízí ucelené portfolio vysoce výkonných odrůd vhodných do všech pěstitelských oblastí.

U hybridů, stejně jako i u liniových odrůd, klademe vysoké požadavky na vývoj rostlin na podzim i na jaře, přezimování, zdravotní stav, výnos semene i oleje. Rádi bychom Vám nabídli to nejlepší z naší nabídky hybridů řepky ozimé.

Sherlock

Liniová odrůda Sherlock, zaregistrovaná v ČR v roce 2010, je v dnešní době nejvýkonnější liniová odrůda na provozních plochách v České republice. Výkonnost Sherlocka je prověřená ve všech pěstitelských oblastech v rámci republiky, charakteristická je pro něj i vysoká ročníková stabilita výnosů. Z hlediska výkonnosti stírá rozdíl mezi hybridy a liniemi. Sherlock dosahuje vysokých výnosů již při základní agrotechnice, na zvýšenou intenzitu agrotechniky reaguje velmi pozitivně. Sherlock patří k odrůdám s rychlejším vývojem na podzim, výborně přezimuje a velmi rychle regeneruje na jaře. Velmi raný nástup do květu dává předpoklad nižšího poškození poupat blýskáčkem a též snižuje riziko napadení hlízenkou. Linie vyniká velmi dobrou odolností ke komplexu těchto patogenů: Phoma, Alternaria, Sclerotinia, Botrytis. Dalším plusem této linie je velmi dobré větvení a vytváření kompaktních porostů s vysokým počtem silných plně osemeněných šešulí.

Marcopolos

Vysokou výnosovou úroveň na provozních plochách prokazuje hybrid Marcopolos, který se zařadil mezi nejvýkonnější materiály pěstované v ČR. Jeho výnosy se na běžných plochách často pohybují kolem 5,50 t semene z ha (tabulka). Marcopolos je středně raný pylově fertilní hybrid vhodný pro všechny oblasti pěstování, dosahuje vysokých výnosů semene, je vysoce odolný k poléhání, vyniká excelentním zdravotním stavem, výbornou zimovzdorností a velmi vysokým obsahem oleje při nízkém obsahu GSL. Díky jeho rychlému vývoji na podzim je možné setí hybridu Marcopolos i v pozdních termínech, na jaře hybrid vyniká velmi rychlým vitálním startem. Porosty Marcopola jsou středně vysoké, kompaktní, bohatě rozvětvené, s vysokou násadou šešulí. Tento hybrid je předurčen pro intenzivní způsob pěstování.

 

Hybrirock

 

Rekordmanem teplých výrobních oblastí se stal hybrid Hybrirock, který dlouhodobě potvrzuje svůj vysoký výnosový potenciál v provozních podmínkách teplých oblastí Slovenska a Maďarska. Hybrirock v pokusech SPZO v loňském roce na Slovensku s přehledem porazil celou skupinu zkoušených hybridů o třídu. Hybrirock, novinka společnosti KWS OSIVA, s. r. o., patří do skupiny středně raných hybridů, je pylově fertilní. Jeho předností jsou mimořádně vysoké a stabilní výnosy semene s vysokým obsahem oleje. Díky rychlému růstu na podzim ho lze použít i pro pozdní termíny setí. Hybrid vykazuje výbornou mrazuvzdornost a přezimování, vytváří kompaktní porosty, bohatě větvené, při vysoké kompenzační schopnosti. Další významnou vlastností, kterou každý ocení, je výborná odolnost proti poléhání a špičková odolnost vůči hlízence.

Factor KWS

Druhou významnou novinkou naší společnosti je hybrid Factor KWS, který byl v loňském roce registrován v ČR. Středně raný pylově fertilní hybrid je vhodný pro všechny oblasti pěstování, pozitivně reaguje na vyšší intenzitu pěstování. Factor KWS vyniká velmi vysokými výnosovými parametry – výnosem semene i oleje, které jsou ročníkově stabilní. Na podzim i na jaře velmi rychle roste, také výborně přezimuje. Hybrid vytváří kompaktní porosty, pěstitelé určitě ocení vysokou odolnost vůči poléhání, velmi dobrou toleranci k houbovým chorobám a zvýšenou odolnost vůči pukání šešulí. V roce 2014 dosáhl hybrid Factor KWS vynikajících výsledků, kdy v chladnějších oblastech exceloval výnosem 7,75 t/ha (viz graf).

Regionální obchodní manažeři společnosti KWS OSIVA vám při výběru odrůd řepky ozimé rádi pomohou. Poskytnou Vám zaručeně kvalitní osivo řepky a následně profesionální poradenský servis během celé vegetace. Začněte pěstovat Řepku bez hranic.

 

Ing. Miroslav Sedláček,

Ing. Ludmila Musilová, Ph.D.,

KWS OSIVA, s. r. o.

 

Tab. – Výnosy hybridu MARCOPOLOS na provozních plochách v roce 2014

Podnik okres plocha(ha) Výnos(t/ha)
AG – PRODUKT a.s. Šťáhlavy PM 30,0 5,17
AGROS-Kojice, spol. s r. o. PU 25,0 5,20
Agrospol Blšany, v. o. s. LN 30,0 5,50
HNG – Czech, s. r. o. HK 20,0 5,10
Jurčík-Chaloupka, Holostřevy TC 12,0 5,00
Rodinná farma Kopista Karel CR 31,0 5,30
ZAS Bečváry, a. s. KO 64,0 5,20
ZAS Zhoř JI 33,0 5,14
ZEA-LAND, s. r. o. SM 30,0 5,30
ZERAS, a. s. ZR 30,0 5,50
ZP Hospříz, a. s. JH 21,0 5,18
ZS Kratonohy, a. s. HK 30,0 5,15

Zdroj: KWS OSIVA s.r.o., 2014

 

Graf – Factor KWS – Výnosy semene (t/ha) – průměr chladnějších oblastí

Zdroj: ÚKZÚZ, 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *