Loňský rok ubral dusík v půdě

Dvacet let od založení slaví letos akciová společnost AGRA GROUP. Společnost je známá především hnojivem UreaStabil, které obsahuje močovinu a inhibitor ureázy.

Jak zaznělo na semináři Nové poznatky ve výživě rostlin a jejich uplatnění v rámci pěstitelských technologií, připravuje nový produkt Nanofyt Si, který obsahuje nanočástice oxidu křemičitého a přírodní estery. Přípravek by se měl aplikovat například s klasovými fungicidy v obilninách a ovlivňovat počet zrn v klasu a HTS.

Jak také uvedl Ing. Jaroslav Mráz ze společnosti Agra Group, pěstitelé by měli počítat s tím, že vysoké výnosy v minulém roce odčerpaly mnoho dusíku, které bude potřeba zvláště řepce včas dodat. Ideální by bylo dohnojení již v říjnu, když pokud by porost vykazoval nedostatek této živiny.

Na semináři se hovořilo kromě jiného také o hnojivu K-gel 175 které obsahuje draslík a síru v gelovém nosiči a zlepšuje vstřebatelnost živin, nebo vlasnostech hnojiva DAM s přidaným inhibitorem ureázy Stabiluren, který snižuje ztráty dusíku.

Odborné přednášky byly věnovány výsledkům různých způsobů hnojení, případně stavu řepky na základě průběhu loňského podzimu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *