Kukuřičná sezóna s vítězem

Nová, česká stabilita od ES Metronomu poskytne každému pěstiteli v tomto raném segmentu nový, vysoký standard. Kombinace této stability s vysokým výnosem na všech stanovištích zaručí vysokou stálost dosahovaných výsledků.

Agrofinal spol. s r. o., jako výhradní partner společnosti Euralis, stojí na prahu uvedení nové kukuřičné generace hybridů. Prvním vysoce významným okamžikem bude v roce 2016 hybrid předurčený k úspěchu s názvem ES Metronom (S250/ /Z250). Po dvou letech zkoušení s výrazně nadprůměrnými výsledky vám přinášíme špičkový produkt raného segmentu s novou českou registrací v ÚKZÚZ.

ES Metronom

Je excelentním univerzálním hybridem s číslem ranosti FAO 250 siláž s možností ekonomického pěstování na zrno. Hybrid je dvouliniový vysoký typ se vzpřímenými listy, velmi bohatě olistěnou rostlinou, s velkou palicí a tvrdým až mezitypovým zrnem. V letech 2013–2014 patřil hybrid ES Metronom k materiálům s nejvyšším výnosem a také nejvyšší stabilitou výnosu v různorodých podmínkách. Jeho velkou předností je též nenáročnost na rozdílná stanoviště. Zjevným přínosem je také odolnost proti suchu a velmi dobrá tolerance hybridu k pěstování na všech půdách. Ekonomika pěstování na zrno je velmi příznivá. Hybrid by měl oslovit pěstitele, kteří potřebují suchovzdorný a výnosný hybrid s vysokým výnosovým potenciálem na siláž a na zrno do obilnářských a řepařských oblastí. ES Metronom je doporučen též k pěstování na siláž pro BPS a vysokoužitkové chovy. Hybrid byl zaregistrován v ČR v roce 2015. Ve stejném roce patřil k nejpěstovanějším hybridům raného sortimentu v sousedním Německu, kde má registraci na siláž i zrno od roku 2014. Je vhodný pro Systém Silomix, tj. použití do kombinace na siláž s hybridy ES Bombastic (FAO 240), ES Tarock (FAO 240), ES Newmilk (FAO 250) a ES Cockpit (FAO 260).

ES Metronom vám přináší:

• Velmi vysokou výnosovou sílu na siláž, pro BPS a na zrno pro všechna raná stanoviště bez rozdílu.

• Vysoký až velmi vysoký výnos celkové suché hmoty s dobrým energetickým potenciálem pro vysoký výnos energie, tzn. přesně ten typ hybridu, který je agronomickou veřejností aktuálně vyhledáván.

• Hybrid pro vysoké požadavky – velmi robustní typ s velmi vysokou stabilitou a velmi nízkou náchylností k houbovým chorobám.

• Kombinace velmi vysokého výnosového potenciálu a výtěžnosti výnosové stability dělá z hybridu ES Metronom pro příští roky TOP hybrid raného segmentu České republiky.

• Konstantní vysoký výnos, jeho stabilita a další vynikající přednosti z posledních dvou let potvrdil ÚKZÚZ českou národní registrací v roce 2015.*

 

Milan Spurný, obchodní ředitel

Agrofinal spol. s r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *