Energetické hybridy kukuřice na vzestupu

Součástí polního dne společnosti KWS OSIVA, s. r. o., v Lípě na Havlíčkobrodsku v polovině září byla prohlídka bioplynového pokusu energetických hybridů kukuřice od FAO 230 po FAO 310 s několika perspektivními novinkami.

Nový hybrid Figorinio (FAO 250) vyniká především svou výškou. Jde o rovnoměrně zrající materiál s vysokým výnosem suché hmoty z hektaru. „V dobrých letech může poskytnout až 22 tun suché hmoty z hektaru,“ uvedl Ing. Jan Bogaň, regionální obchodní manažer firmy KWS Osiva. Je vhodný pro bioplynové stanice ve vyšších a chladnějších polohách.
Další novinka, hybrid Cassilas (FAO 260), je vysoce výkonný silážní hybrid pro všechny regiony a stanoviště. Je odolný vůči chladu a přísušku. Jde o stay-green s mohutným kořenovým systémem a vysokým výnosem suché hmoty a metanu.
Nový dvouliniový hybrid Barros (FAO 260) má rovněž vysoký výnos suché hmoty z hektaru a je vhodný pro výrobu metanu. Jde o vzrůstný hybrid s výbornou odolností vůči poléhání. Vytváří velké palice, díky nimž je v silážní hmotě vysoký podíl škrobu.
Hybridy Cassilas a Barros jsou vhodnější do lepších pěstebních podmínek, na těžší půdy s obsahem jílu.
Nový hybrid Atletas (FAO 280) vyniká velmi vysokým výnosem. Má 13 až 14 širokých listů na rostlině a silný stonek prošlechtěný na lepší stravitelnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *