Dvě nová hnojiva a usnadnění práce

Dvojici nových hnojiv představila včera na semináři společnost YARA Agri Czech Republic, s. r. o. Předvedla také trojici programů určených pro chytré telefony a tablety, které agronomům usnadní rozhodování v souvislosti s výživou plodin.

 

 

YaraVita KombiPhos je urče pro doplňkovou listovou výživu fosforem, draslíkem a hořčíkem u řepky, obilnin a brambor. Obsahuje fosfor (P2O5; 440 g/l), draslík (K2O; 75 g/l), hořčík (MgO; 67 g/l), mangan (Mn 10g/l) a zinek (Zn; 5 g/l). Dávkování se pohybuje podle plodiny a termínu v rozmezí 3–8 l/ha. YaraVita Zeatrel je určen pro doplňkovou výživu fosforem, draslíkem, hořčíkem a zinkem u kukuřice. Obsahuje fosfor (P2O5; 440 g/l), draslík (K2O; 75 g/l), hořčík (MgO; 67 g/l) a zinek (Zn; 46 g/l). Dávka se pohybuje v rozmezí 3–5 l/ha.

Společnost představila také trojici programů pro chytré telefony a tablety. CheckIT usnadní diagnostiku nedostatků ve výživě rostlin, MixIT informuje o možnostech tank-mixů hnojiv s pesticidy a ImageIT pomáhá pomocí obrazové analýzy určit potřebu hnojení dusíkem.

Na semináři zazněla také kritika inhibovaných hnojiv. Kromě toho si společnost Yara nechala zanalyzovat hnojiva některých konkurenčních výrobců a zjistila, že ne vždy je dodržen deklarovaný obsah živin, stabilita při skladování a etikety se vždy neřídí platnou legislativou. Konkrétní jména ale nezazněla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *