Do nové kukuřičné sezóny s vítězem

AGROFINAL s. r. o., který je výhradním partnerem společnosti Euralis, stojí na prahu uvedení nové kukuřičné generace hybridů. Prvním, vysoce významným okamžikem letošního roku bylo uvedení hybridu předurčeného k úspěchu s názvem ES Metronom (S250/Z250). Po dvou letech zkoušení s výrazně nadprůměrnými výsledky přinášíme špičkový produkt raného segmentu s novou českou registrací v Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském.

Nová česká stabilita od ES Metronomu zaručí každému pěstiteli v tomto raném segmentu nový, vysoký standard. Kombinace této stability s vysokým výnosem na všech stanovištích zaručí vysokou stálost dosahovaných výsledků.

Charakteristika hybridu ES Metronom

ES Metronom je excelentním univerzálním hybridem s číslem ranosti FAO 250 na siláž, s možností ekonomického pěstování na zrno.

Hybrid je dvouliniový, vysoký typ se vzpřímenými listy, velmi bohatě olistěnou rostlinou, velkou palicí a tvrdým až mezitypovým zrnem. V letech 2013–2014 patřil hybrid ES Metronom k materiálům s nejvyšším výnosem a také největší stabilitou výnosu v různorodých podmínkách. Jeho velkou předností je též nenáročnost na rozdílná stanoviště. Zjevnou předností je rovněž odolnost vůči suchu a velmi dobrá tolerance hybridu k pěstování na všech půdách. Ekonomika pěstování na zrno je velmi příznivá.

Hybrid by měl oslovit pěstitele, kteří potřebují suchovzdorný a výnosný hybrid s vysokým výnosovým potenciálem na siláž a na zrno do obilnářských a řepařských oblastí. ES Metronom je doporučen též k pěstování na siláž pro bioplynové stanice a vysokoužitkové chovy.

Hybrid byl zaregistrován v České republice v roce 2015. Ve stejném roce patřil k nejpěstovanějším hybridům raného sortimentu v sousedním Německu, kde má registraci na siláž i zrno od roku 2014. Je vhodný pro Systém Silomix, to znamená použití do kombinace na siláž s hybridy ES Bombastic (FAO 240), ES Tarock (FAO 240), ES Newmilk (FAO 250) a ES Cockpit (FAO 260).

Přednosti hybridu ES Metronom

n Velmi vysoká výnosová síla na siláž, je vhodný pro bioplynové stanice, při pěstování na zrno se uplatní na všech raných stanovištích bez rozdílu.

n Vysoký až velmi vysoký výnos celkové suché hmoty s dobrým energetickým potenciálem pro vysoký výnos energie. Jde přesně o ten typ hybridu, který agronomická veřejnost aktuálně vyhledává.

n Hybrid vyhoví vysokým požadavkům pěstitelů – je to velmi robustní typ s velmi vysokou stabilitou a velmi nízkou náchylností k houbovým chorobám.

n Kombinace velmi vysokého výnosového potenciálu a výtěžnosti výnosové stability dělá z hybridu ES Metronom pro příští roky top hybrid raného segmentu České republiky.

Konstantní vysoký výnos, jeho stabilita a další vynikající přednosti z posledních dvou let potvrdil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský českou národní registrací v roce 2015.

 

Milan Spurný

obchodní ředitel

Agrofinal spol. s r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *