Čas zhodnocení a nové inspirace

Kukuřice patří z globálního hlediska k nejvýznamnějším plodinám. Důležité postavení zaujímá také na tuzemských polích zejména díky jejímu mnohostrannému využití. Vývoj a šlechtění u této plodiny neusíná na vavřínech, a tak se pěstitelé každoročně setkávají s novými výkonnějšími hybridy. Společnost SOUFFLET AGRO a. s. přináší pro sezónu 2014 pět novinek – Mas 11.F, Mas 21.M, Mas 24.V, Mas 28.A a Mas 47.P – francouzské společnosti Maïsadour Semences, jejíž osivo výhradně nabízí na českém trhu od roku 2005.

Tradiční Agrofora pořádaná společností SOUFFLET AGRO a. s. seznámila především s nabídkou hybridů kukuřice, dále také slunečnice, trav a travních směsí. Konkrétně ve Všestarech u Hradce Králové byla tato akce unikátní přítomností mobilní laboratoře firmy Maïsadour, která pomáhá určit nejvhodnější termín sklizně silážní kukuřice. Každý návštěvník měl možnost s sebou přinést podle pokynů odebrané rostliny kukuřice k analýze a odnést si domů výstup s datem ideálního termínu zahájení sklizně.
„Tento polní den je záměrně pořádaný dříve než v předešlých letech, aby bylo možné zjišťovat u rostlin kukuřice aktuální obsah sušiny a předpovědět termín sklizně, kdy sušina dosahuje 30 až 35 %,“ vysvětlil manažer produktu a vývoje Maïsadour Semences Matthieu Chaix s tím, že výstup vzniká na základě již zmiňované sušiny, historických meteorologických dat, které pro ČR vlastni za posledních deset let, a předpovědi počasí na tři týdny dopředu. Laboratoř je součástí programu Nutriplus, jehož cílem je nabídnout chovatelům skotu celou řadu produktů a služeb pro dosažení co nejlepších výsledků v produkci mléka a masa.

 

Petr Fuksík, regionální zástupce pro ČR firmy Maïsadour Semences, představuje mobilní laboratoř

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *