Biostimulace a výživa jedním tahem

Univerzální organicko-minerální listové hnojivo Rokohumin je vyrobeno z bílkovinného materiálu bohatého na živiny. Podporuje regeneraci porostu a zlepšuje kvalitativní parametry pěstovaných plodin s relativně nízkými náklady.

Šmejdi & ověřené produkty

 

Denně se setkáváme s obrovskou nabídkou listové výživy pochybného původu, při níž prodejci garantují navýšení ­sklizně o 30 či 40 %. Převážná část odborníků z praxe tvrdí, že je třeba o těchto produktech pochybovat a vybrat si raději produkt osvědčeného výrobce či dodavatele. Základní pravidlo zní: „rostlina má ústa v zemi“. Sami dobře víme, že vykrmit rostlinu přes listy nelze a dominantní úlohou listové výživy je udržet porost v takovém stavu, aby rostliny mohly v maximální míře čerpat živiny, které jsme jim dodali do půdy prostřednictvím zásobního hnojiva.

Při výběru listového hnojiva hledejme takové kombinace, při nichž je nutriční hodnota (mikroživiny, síra/bór, N-P-K) doplněná o biostimulační látky, které budou „nosičem“, a zajistí co nejlepší zužitkování tank-mixu samotnou rostlinou.

Tank-mixy a listová výživa

Stále častěji se v praxi setkáváme s pozitivním ohlasem na působení listových hnojiv při ošetření přípravky na ochranu rostlin. Například postemergentní aplikace herbicidu je svým způsobem i „zkouška odolnosti porostu“. Převážná část pěstitelů kukuřice potvrdí, že listová výživa je v tomto případě velmi dobrým řešením, protože jejím použitím vrátíme porostu jeho přirozenou vitalitu.

Přirozená forma výživy rostlin

Společnost BOR, s. r. o., Choceň úspěšně nabízí přírodní listové hnojivo Rokohumin, jehož základem je bílkovina keratin. Jde o materiál živočišného původu, který obsahuje více než 17 druhů různých aminokyselin. V kombinaci s huminovými kyselinami a nutričním obsahem hnojiva se tak na trh dostal produkt, jehož prostřednictvím lze porostu dodat výživu v té nejpřirozenější formě.

Benefity, které si ověříte již za několik týdnů

Rokohumin má velmi dobrou přilnavost na list a je odolný vůči rychlému zasychání. Po jeho aplikaci tak dochází k plnohodnotnému příjmu a zužitkování živin z povrchu listů. Dále výrazně podpoří intenzivní tvorbu kořenových vlásků, a tím maximalizuje odběr živin z půdy.

U řepky zvýší aplikace Rokohuminu odběr živin dodaných do půdy v jarním období a zajistí dobré hospodaření s vodou. Během vegetace také dochází ke stabilizaci kvalitativních parametrů řepky (obsah tuku v semenech).

Porosty ozimých obilnin reagují na přihnojení Rokohuminem rychlou regenerací poškozených rostlin. Dále dochází ke zvýšení odolnosti porostu vůči chorobám a škůdcům. Při sklizni se aplikace Rokohuminu projeví pozitivně na kvalitě zrna (zvýšená proteinová hodnota a sklovitost).

Rokohumin je univerzální listové hnojivo, které je neškodné pro včely a po rozkladu nezanechává žádná rezidua. Díky příznivému poměru kvality a ceny je Rokohumin rozumnou investicí do vašeho porostu.

Patrik Ciklaminy

RWA Slovakia, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *