Bayer investuje do výzkumu

Společnost Bayer CropScience chce v období let 2011 až 2016 investovat sedm miliard eur. Uvedla to v závěru minulého týdne výkonná ředitelka společnosti Sandra Petersonová na tiskové konferenci v centrále firmy v Monheimu.

 

Pět miliard eur je směřováno do výzkumu a vývoje, dvě miliardy do nových produkčních kapacit a zařízení na výrobu osiva. Obrat z prodeje osiva by se také měl také na celkovém obratu společnosti do roku 2016 zdvojnásobit na 20 %. Bayer CropScience měl v roce 2012 obrat 7,255 miliard eur.

Firma se intenzivně zaměřuje také na přípravky na biologickou ochranu rostlin. V srpnu převzala společnost AgraQuest (za 500 mil. dolarů), která se jimi zabývá. Plánuje také uvedení dvou konvenčních mořidel s účinnou látkou penflufen, a to do obilnin a brambor, s účinností proti kořenomorce, snětím rodu Ustilago a Tilletia (caries) a helmintospóře.

Společnost se také začala věnovat ochraně zdraví včel, a to jednak zlepšením jejich zdravotního stavu (bojem proti varoáze), jednak podpoře takové aplikace přípravků, která není pro včely škodlivá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *