Balíček špičkově ochrání obilniny

Ochrana praporcového listu a následně klasů je v pěstování obilnin zcela zásadní a z hlediska tvorby budoucího výnosu klíčová. Na trhu je proto celá řada fungicidů a fungicidních balíčků, které jsou určeny právě pro tuto oblast. Jen málokterá nabídka je ale tak komplexní jako Amistar Opti Pack. Tato ideální kombinace strobilurinu, azolu a kontaktního fungicidu tvoří z tohoto balíčku bez nadsázky kombinaci pro nejvyšší úroveň ochrany obilnin.

Amistar Opti Pack je balíček, který obsahuje dva špičkové fungicidy: Amistar Opti (80 l) a Artea Plus (20 l). Kombinací těchto dvou fungicidů získáte zcela jedinečné složení čtyř vysoce účinných fungicidních látek ze tří chemických skupin. Tato kombinace zaručuje dlouhodobou preventivní ochranu s razantním kurativním účinkem proti širokému komplexu listových a klasových chorob. Současně také poskytne velmi důležitou ochranu proti negativním vlivům UV záření a fyziologickým skvrnitostem. Patentovaná formulace přípravku Amistar Opti „Super ­Weather Stick“ garantuje trvanlivost ochranného UV filmu na povrchu ošetřených rostlin.

Optimální účinnosti je dosaženo při použití dávek 1,6 l Ami­staru Opti a 0,4 l Artey Plus. V pšenici zajistí tato kombinace vynikající účinnost proti braničnatkám, včetně rezistentních kmenů braničnatky pšeničné. Je vysoce účinný na další listové choroby, jako padlí, rzi, nebo DTR. Působí zároveň i na ochranu klasů především proti fuzariózám.

Amistar Opti Pack patří rozhodně mezi špičku i v ochraně ječmene. Spolehlivě působí na všechny listové choroby. Jeho velkou předností je nejvyšší stupeň ochrany proti ramuláriové skvrnitosti. Tato choroba se v posledních letech rozšiřuje stále masivněji a většina stávajících fungicidních řešení má na ni velmi omezenou účinnost. Stále častěji se tak setkáváme s decimovanými porosty, které až do nástupu této choroby vypadaly velice slibně.

Důležitou předností balíčku Amistar Opti Pack je možnost flexibilního použití obou přípravků podle zvolené technologie, termínu aplikace i tlaku chorob. Při časnější aplikaci s cílem prodloužení preventivní ochrany je možné zvýšit dávku Amistaru Opti na 1,8 l/ha v tank-mix aplikaci s Arteou­ Plus 0,4 l/ha. Při silnějším výskytu chorob je možné posílit kurativní účinnost zásahu Arteou Plus v dávce 0,5 l/ha. Při aplikaci do klasu proti fuzáriím doporučujeme zvýšit dávku ­Artey Plus také na 0,5 l/ha a snížit dávku Amistaru Opti na 1,25 l/ha.

Ing. Eva Kabylová

Syngenta Czech

 

Foto:

Zdecimovaný porost ječmene ramuláriovou skvrnitostí

Hnědá skvrnitost ječmene

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *