Zemědělec 2013 otevřel brány návštěvníkům

Včerejším dnem začal v areálu výstaviště v Lysé nad Labem již 39. ročník národní výstavy zeleně, pěstitelství, mechanizace, květin, ekologie a zpracování výpěstků Zemědělec – podzim 2013. Souběžně se koná i 18. ročník výstavy hospodářských zvířat, technologií pro chov a chovatelských potřeb – Náš chov 2013, kde si příchozí mohou prohlédnout skot, ovce, kozy a drobná zvířata.

Tato prodejně-kontraktační výstava zemědělských a zahrádkářských komodit, kterou každoročně navštíví kolem třiceti tisíc lidí, potrvá až do 6. října 2013. Její součástí jsou tradičně odborné přednášky a poradny týkající se českého zemědělství, zahradnictví, ale i drobného zahrádkaření setkávající se s velkým zájmem ze strany návštěvníků. Cílem výstavy Zemědělec 2013 je představení firem, jejich produktů a novinek ze všech oborů spjatých s půdou nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti.
V sobotu 5. října se navíc na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční Středočeské dožínky, jejichž pořadatelem je Středočeský kraj. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Jeho součástí bude předání cen zemědělským hospodářům a vyhlášení soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *