Zahradnická škola s více jak stoletou tradicí

Ve středu dne 3.10. 2001 od 13 hodin se konal Den otevřených dveří na Vyšší odborné škole zahradnické a Střední zahradnické škole v Mělníku. Tato státní škola sdružuje dva typy škol.Vyšší odborná škola zahradnická s tříletým denním a čtyřletým dálkovým studiem vychovává diplomované specialisty v oboru zahradní a krajinné tvorby jako jediná v ČR. Střední zahradnická škola vychovává maturanty oboru zahradnictví ve čtyřletém studiu.

Mělnická zahradnická škola nabízí kromě středního a vyššího odborného studia i řadu dalších kurzů, přednášek, seminářů a odborných školení.
Rodiče i ostatní návštěvníci Dne otevřených dveří měli možnost seznámit se s učebními plány, s výukovými prostory (učebny jazyků, výpočetní techniky, ateliéry atd.) a v neposlední řadě shlédli práce současných studentů školy.
“Den byl jako již tradičně úspěšný, doprovázený slunečným počasím. Zájemci se sjížděli již v dopoledních hodinách a jevili zájem zejména o čtyřleté denní studium s maturitou, což bylo dáno i tím, že přijímací řízení na vyšší odborné studium je v pozdějším termínu a informace o něm budou poskytnuty samostatně“, zhodnotil Den otevřených dveří pan Ing. Jan Macura ředitel SZaŠ.
Studenti budou mít k dispozici i zcela novou, moderní posluchárnu, která má být dostavěna koncem měsíce října. Ve spojovacím traktu školních budov, jsou rekonstruovány sbírkové skleníky určené pro kvalitnější výuku studentů. To vše ještě do konce tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *