Výzkum a vývoj na prvním místě

Společnost Bayer CropScience investuje každoročně do vývoje a výzkumu v oblasti zemědělství miliardu eur. Reaguje tak na výzvy, se kterými se potýkáme a zejména budeme potýkat při zásobování světa potravinami. Každoročně ubývá orná půda, roste počet obyvatel, mění se stravovací návyky a k tomu přistupují klimatické změny.

Jedním z nejdůležitějších řešení, o kterém se v rámci konference firmy Bayer CropScience hovořilo v barokním zámečku v Liblicích, je udržitelné zemědělství. Konkrétní představa je následující – dosahovat vyšších výnosů na hektar při zachování půdních a vodních zdrojů a udržování biodiverzity a pěstitelských postupů adaptovaných na místní podmínky. Tuto představu zhmotňuje například investice 1,5 miliardy eur do nových řešení v pšenici mezi lety 2010 až 2020. „Cílem by měly být lokálně adaptované hybridní odrůdy pšenice s vysokým výnosovým potenciálem,“ vysvětlil Tomáš Novák, obchodní ředitel firmy Bayer pro Českou a Slovenskou republiku. Investice 2,5 miliardy eur míří i do rozšíření výrobních kapacit.

Firma Bayer přináší inovace do všech svých řešení – odrůdových i technologických v oblasti ochrany rostlin, což vede k výraznému nárůstu prodejů. Vzhledem k nutnosti vyšší intenzifikace se podle obchodního ředitele očekává růst agrochemického a osivářského trhu firmy Bayer CropScience do roku 2020 na 100 miliard eur.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *