Vysoké výnosy a zdravý porost

Síla, na kterou se můžete spolehnout, je sloganem fungicidního přípravku Adexar® Plus. Od uvedení na trh to můžeme s hrdostí také potvrdit na základě zkušeností pěstitelů a samozřejmě z různých pokusů. Jde o nejlepší fungicid na trhu.

Proč je Adexar Plus výjimečný přípravek?

Adexar Plus je systémově působící fungicid přijímaný nadzemními částmi rostlin a rozváděný po celé rostlině. Vyznačuje se preventivním, kurativním i eradikativním účinkem. Xemium® má neobvyklou chemickou strukturu s výjimečnými vlastnostmi – vynikající mobilitou a velmi vysokou úrovní kontroly houbových chorob. Tato mobilita spolu s rychlým vstřebáváním a distribucí uvnitř rostliny vytváří podmínky pro účinnou kontrolu houbových chorob. Jakmile se Xemium vstřebá do rostlinných pletiv, zajišťuje nejen velice rychlou a spolehlivou kontrolu existujících infekcí (kurativně), ale také spolehlivou preventivní ochranu celé obilniny. Kombinace mobility a vynikajícího účinku proti všem významným houbovým chorobám dělá z Xemia výjimečnou látku typu karboxamidu II. generace.

Proč použít Adexar Plus?

  • Jeho účinnost je dlouhodobá, nejdelší z momentálně nabízených přípravků na českém trhu.
  • Kombinace tří nejlepších účinných látek ze tří rozdílných skupin s rozdílným místem účinku v buňce patogenu.
  • Navíc vykazuje tzv. AgCelence® efekt, což znamená, že rostliny dokáže ochránit vůči různým stresovým faktorům, které na ně v současnosti působí.

Problémem posledních několika let jsou rzi. Je třeba rozlišit, zda se jedná o rez pšeničnou či rez plevovou. Rzi jsou nenápadné choroby, které se vyznačují malými „kupičkami“, jež jsou podle druhu různě barevně odlišné. Na rozdíl od braničnatek mají velice krátkou inkubační dobu (do 7 dní) a v případě silné epidemie jsou schopny za několik dní totálně zničit listový aparát. Obrázek 1 demonstruje sílu a účinnost přípravku Adexar Plus proti rzi plevové. Už při prvním pohledu na obrázek je větší plocha zelených listů viditelnou známkou toho, že zdravé plodiny využívají svoji energii k tvorbě vysokého výnosu, místo aby jí plýtvaly na boj proti chorobám.

Doporučená dávka při sólo aplikaci je 1,5 l/ha (pšenice) a 1,25 l/ha (ječmen). Termín aplikace je od fáze BBCH 30 (začátek sloupkování) až po fázi BBCH 49 (začátek metání).

Na obrázku číslo 2 je demonstrována nová technologie a metoda pro monitoring a hodnocení pokusů – letecké snímkování pomocí dronu. Fotografováno dne 27. 6. 2016 v ZS Kluky. Fungicidně neošetřená kontrola (varianta 1) je na spektrálních záběrech definována nejtmavší barvou (fialovou), naproti tomu parcelky č. 2, 3 a 4 po ošetření přípravky Adexar Plus a Priaxor® EC vykazovaly podstatně vyšší stupeň vegetace a zachování většiny asimilační plochy (světlejší odstín, zelená, žlutá barva). Rozdíly jsou patrné i v rámci jednotlivých aplikovaných přípravků.

Chcete vyzkoušet novinku pro rok 2018?

Při nákupu přípravku Adexar Plus v termínu od 1. do 16. června 2017 máte možnost získat prémiový fungicid do obilnin, Priaxor EC. Více informací na našich webových stránkách agro.basf.cz nebo u svého obchodního zástupce. Pokusy nám potvrzují jeho sílu (graf).

Doporučené dávkování Priaxor® EC je v rozmezí 0,75 – 1 l/ha v závislosti na síle infekčního tlaku. Aplikaci provádíme preventivně či při objevení prvních příznaků napadení.

V přípravku Priaxor EC se vám dostává inovativního a spolehlivého řešení celého spektra významných listových chorob obilnin, které kombinuje komplexní preventivní a kurativní kontrolu chorob s významnými vedlejšími fyziologickými účinky na vitalitu rostlin, AgCelence.

Přípravky Adexar Plus a Priaxor EC v pokusech

Samostatné aplikace přípravků Adexar Plus a Priaxor EC vykazovaly ve srovnání systému jednoho ošetření v pokusech 2016 nejvyšší výnosový efekt (graf), a to až o 1,8 t/ha víc než kontrola a 0,3–0,7 t proti konkurenci. Do rukou se vám v letošním roce dostává zajímavé řešení nejen proti houbovým chorobám obilnin. Adexar Plus a Priaxor EC vás přesvědčí i výrazným fyziologickým efektem, který se projeví na vyšším výnosu a kvalitnější produkci.

BASF spol. s r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *