Výroba osiv pod dohledem

Mezi hlavní činnosti společnosti SEED SERVICE, s. r. o., patří množení certifikovaného osiva trav, ale i dalších zemědělských plodin. Většina této produkce je určena pro export. Českým zemědělcům se tak nabízí zajímavá možnost spolupráce při výrobě osiv.

„Naše firma se zabývá především výrobou osiva trav. Zprostředkováváme pěstování jednotlivých druhů v podmínkách České republiky. Každoročně máme v zahraniční velkou poptávku a i přes zájem českých zemědělců o tuto činnost se někdy stává, že nejsme schopni tento zájem uspokojit,“ popisoval Ing. Marek Podrábský ze společnosti SEED SERVICE, s. r. o.

Připomněl, že firma určitě profituje z toho, že v českých zemích má travní semenářství svou tradici a v zahraničí dobré jméno. Společnost SEED SERVIS není pouze zprostředkovatelem, ale zemědělcům poskytuje v souvislosti s množením agronomickou službu. Její součástí je poradenství a komplexní dohled a úzký kontakt s pěstitelem. „Díky agronomické službě mají zemědělci velkou šanci, že vše dopadne dobře a budeme tak spokojeni my i pěstitelé,“ dodal Ing. Podrábský.

Část vyrobeného osiva se využije i v České republice. Společnost SEED SERVIS míchá travní směsi pro různé účely využití. V případě zemědělců to je nabídka pícních porostů. Na své si přijdou i specializované firmy realizující zahrady, parky nebo sportoviště.

V nabídce společnosti najdeme len či pohanku a široké spektrum luskovin. K nim patří hrách, peluška, bob nebo vikev, ale také úzkolistá lupina. Významnou součástí sortimentu jsou také meziplodiny, konkrétně hořčice nebo svazenka. V poslední době se zájmu zemědělců těší silážní čiroky nebo pro tyto účely vyšlechtěné odrůdy žita. Obě tyto plodiny poskytují alternativu ke kukuřici pro provozovatele bioplynových stanic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *