Svatební květinový den na Dobříši

Přehlídka všeho, co ke svatbě patří. I tak by se dala charakterizovat již tradiční akce pořádaná majitelkou květinářství Letizia Martinou Krátkou. Ten, kdo se zúčastnil některého z předchozích ročníků Svatebních květinových dnů pořádaných na dobříšském zámku, si jistě nenechal ujít ani ten letošní. Pro každého je tu připraveno něco zajímavého, krásně vyzdobené interiéry, spousta inspirace a zábavy, přehlídka svatebních šatů, účesů či všemožného vybavení, které ke svatebnímu dni neodmyslitelně patří.

Každoroční návštěvnost Svatebního květinového dne je vysoká a nejinak tomu bylo i v roce letošním. Na Dobříšský zámek se přijelo podívat zhruba dva tisíce diváků.

Floristé předvedli své umění
Martina Krátká přizvala ke spolupráci známé české floristy Honzu Komzáka, Petra Matušku, Jana Karneta a Hanu Šebestovou. Ti předvedli účastníkům dopoledního odborného semináře kromě vazby svatebních kytic, korsáží či květinových šperků do vlasů, i tvorbu prostorových dekorací a dárkových kytic pro příležitost svatby. Rostlinný materiál pro jejich práce dodala společnost Tulipa Praha, s. r. o., a celou akci finančně podpořili Česká spořitelna, a. s,. a Středočeský kraj.

Program pro veřejnost
Odpolední program na renesančním zámku Dobříš byl určen především pro zájemce z řad široké veřejnosti a provázela jím právě organizátorka Martina Krátká spolu s hercem Jiřím Pomeje. Své umění při tvorbě slavnostních účesů předvedli přímo na pódiu kadeřníci vlasového studia Kadus.
Neméně zajímavé bylo i vystoupení břišních tanečnic. Diváky několika písněmi ze svého staršího repertoáru potěšila také zpěvačka Iveta Bartošová.

Přehlídka svatebních šatů i slavnostní tabule

elkovou atmosféru doplňovaly i slavnostně nazdobené svatební tabule či přizdobené dorty. Své produkty, související se svatebním dnem, nabízela řada firem s výstavní slevou. Již jmenovaní floristé předvedli návštěvníkům zdobení svatebních aut a jejich květinová aranžmá z dopoledního programu byla vystavena v prostorách zámku. Vrcholem celého dne byla přehlídka svatebních šatů a vytvořených kytic a jejich následná dražba, jejíž výtěžek putoval na dobročinné účely. Dohromady se za prodaná květinová svatební aranžmá podařilo shromáždit šestnáct tisíc korun.

Energie a nadšení pořadatelky, majitelky květinářství Letizi Martiny Krátké, přitáhne každoročně na Dobříš nejen domácí špičkové floristy, ale také velké množství diváků z řad veřejnosti. Ti se tak mohou seznámit s floristickým uměním i novými trendy ve vazbě svatebních kytic.
Vedle Svatebního květinového dne pořádá Martina Krátká i akci s názvem Vánoční inspirace. Ta se koná také na dobříšském zámku, a to poslední pátek před první adventní nedělí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *