Prodají část sektoru osiv a glufosinát

Společnost Bayer podepsala smlouvu o prodeji části svých produktů v hodnotě 5,9 mld. eur firmě BASF. Je to součást plánovaného převzetí Monsanta společností Bayer.

Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Balíček obsahuje celosvětový obchod s glufosinátem a k tomu náležející technologii herbicidní tolerance Liberty Link. Dále také prakticky kompletní oblast sektoru osiv polních plodin včetně příslušného výzkumu a vývoje. Patří k tomu kromě jiného oblast celosvětového obchodu s osivem bavlníku (bez Indie a Jižní Afriky), obchod s osivem řepky v Severní Americe a Evropě a také obchod s osivem sóji. Transakce obsahuje i příslušné duševní vlastnictví, stanoviště a přechod více než 1800 zaměstnanců především v USA, Německu, Brazílii, Kanadě a Belgii. V minulém roce dosáhly prodávané sektory obratu ve výši 1,3 mld. eur. Obchod ale vyžaduje úspěšné dokončení akvizice. Společnost BASF se zavázala udržet všechna trvalá pracovní místa nejméně tři roky po ukončení transakce.

Společnost Bayer intenzivně spolupracuje s příslušnými úřady na tom, aby bylo plánované převzetí Monsanta uzavřeno do začátku roku 2018.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *