Pro vyšší a kvalitnější sklizeň

Jednou z firem, které se prezentovaly na letošním 35. ročníku mezinárodní zemědělské výstavy Země živitelka, byla společnost Ryjo, s. r. o., se sídlem v Račeticích. Společnost je dovozcem a prodejcem hnojivého preparátu Pentakeep Super. Již druhým rokem spolupracuje s Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským, odborem hnojiv a půdy v Brně, kde s hnojivým přípravkem probíhají pokusy – letos na paprice, v loňském roce na rajčeti a špenátu.

Výsledky ukazují na pozitivní vliv aplikovaného hnojiva. Rostliny jsou sytě zelené, ve výborném zdravotním stavu a s velkou násadou plodů. Výhodné je například i ošetření rostlin po poškození vegetativních částí rostlin, například kroupami či silným větrem. Dodáním potřebných živin rostlina lépe překoná prožitý stres a snáze regeneruje. Výrobek lze aplikovat na zeleninu a můžeme jej využít i ve vinicích a sadech. Při postřiku ovocných dřevin v předjaří dochází ke zvýšení osmotického tlaku v orgánech rostlin, jež následně lépe odolávají působení nízkých teplot a stresu.
Ani chmelaři nezůstávají s použitím Pentakeep pozadu – v letošním roce se podle informací Ing. Martina Rosy, zástupce společnosti Ryjo, ošetřilo kolem 1000 hektarů chmelnic.
Optimální složení makro a mikroprvků předurčuje výrobek i k použití na okrasných rostlinách, například cibulovinách a hlíznatých rostlinách, jako jsou tulipány, okrasné česneky, lilie a gladioly, kde dochází aplikací hnojiva ke zvýšení kvality a velikosti cibulí a hlíz. Možné je jeho použití u pokojových a řezaných rostlin. Pro posílení trávníku a zlepšení jeho odolnosti proti stresům se také doporučuje aplikace přípravku Pentakeep S. Ten je možné aplikovat na list nebo v zálivce dodávané kapkovou závlahou ve třech až čtyřech dávkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *