Podpůrné přípravky umí zvýšit výnos

Společnost BioAktiv CZ s. r. o. má výhradní zastoupení produktů firmy BioAktiv-Pulver Productions und Vertriebs GmbH v České republice. Přípravky BioAktiv jsou vyrobeny speciální patentovanou fyzikální metodou zvanou biorezonance, která využívá různé přírodní materiály, například uhličitan vápenatý, sulfát hořčíku a chlorid sodný. Jak tyto podpůrné přípravky působí na rostliny, vysvětlil Ing. Jan Žitný, obchodní ředitel firmy BioAktiv CZ s. r. o.

Vlajkovou lodí v portfoliu společnosti BioAktiv CZ s. r. o. je PlantAktiv pro rostliny. „PlantAktiv podporuje rozvoj mikroorganismů a vede k efektivnějšímu využití dusíku a dostupných živin pro rostlinu,“ shrnul výhody přípravku Ing. Žitný. Dávku 1 kg PlantAktiv doporučil rozpustit v 200 až 400 l vody a následně aplikovat na hektar půdy. „U ozimé řepky se aplikuje ve fázi tří až pěti pravých listů ve spojení s regulátorem růstu a u ozimých obilnin na počátku odnožování,“ zdůraznil obchodní ředitel.

Další přípravek BioAktiv pro kejdu a hnůj podporuje množení aerobních bakterií, které podporují proces tlení. Představil také granulovaný vápenec, kterým lze řešit kyselejší půdy. „Granulovaný vápenec Polcalc je inovativní v tom, že ke tvorbě granulí nepoužívá silice ani lepidla, ale technologii takzvaného pojení vodou. Jde o mikromletý granulovaný vápenec se 100% reaktivitou a 98% obsahem CaCO3, který je velice účinný při odkyselování, pH stabilizaci a má zásadní vliv na příjem živin rostlinami. Jeho cena za tunu se pohybuje kolem 4300 Kč.

V portfoliu společnosti BioAktiv CZ s. r. o. nalezneme i elementární síru Ferti MK. Toto suspenzní minerální hnojivo s obsahem minimálně 800 g/l mikromleté síry má vysokou přístupnost přes listovou plochu, vstřebatelnost nad 75 %. „Pěstitelé ocení i fungicidní účinek přípravku Ferti MK,“ řekl Ing. Žitný. Přípravek Tron – pH slouží pro úpravu postřikové jíchy. Jeho přidáním se upravuje pH postřikové jíchy do neutrální nebo kyselé reakce podle potřeby daného pesticidu. Tron pH obsahuje povrchově aktivní a tvorbu pěny omezující činidla, která umožní dokonalé pokryvnosti listů.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *