Na trhu dvě nová hnojiva

Dvojici nových hnojiv uvádí na tuzemský trh společnost YARA Agri Czech Republic, s. r. o. Informoval o tom včera v Senohrabech na vyhlášení soutěže Vyhrajte s hnojivy YaraVita obchodní ředitel společnosti Ing. Tomáš Mayer.

První novinkou je močovina se síranem amonným prodávaná pod názvem Yara Vera Urea S s obsahem 38 % N + 7 % S. Určena je k základnímu hnojení před setím nebo výsadbou a k přihnojování během vegetace. Druhým novým hnojivem je Y . Používá se k jarnímu hnojení ozimů – řepky a pšenice, které nebyly na podzim hnojeny fosforem a draslíkem, a jarních plodin na půdách s nižší zásobou fosforu a draslíku, hlavně u řepky, cukrovky, jarního ječmene, kukuřice, máku a zeleniny. Používá se i k základnímu hnojení ozimů na podzim.

Hlavní cenou soutěže byl studijní pobyt v továrně společnosti Yara v Pocklintonu ve Velké Británii. V kategorii Zákazník s největším objemem nákupu listových hnojiv YaraVita v korunách bez DPH ji získalo ZD Luštěnice a Agrospol Mladá Vožice a. s. V kategorii Zákazník s největším objemem nákupu listových hnojiv YaraVita v korunách bez DPH k poměru k obhospodařované orné půdě cenu vyhráli Milan Brzák z Městce Králové a Jaroslav Ložek z Úmonína.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *