Muzeum zemědělství se mění

Národní zemědělské muzeum prochází dalšími změnami. Do pololetí je naplánována rekonstrukce nových expozičních prostorů, výtahů, části muzejního dvorku a zřízena bude nová vyhlídková expozice na střeše muzea.

Zároveň se otevřou nové moderní expozice – Gastronomie, Voda v krajině, Zemědělství, Objevovna a další. Stavební část je oddělená, ale návštěvníci mají do expozic stále přístup,“ popisuje úvodem Ing. Jiří Houdek, náměstek generálního ředitele NZM a ředitel pobočky v Praze.
Muzeum v současné době nabízí několik zcela nových multimediálních expozic. Rybářství dokumentuje historii oboru, stavbu rybníků i vliv na krajinu, návštěvníci si mohou prohlídnout například živé ryby, jejich kostry a preparáty, ale uvidí také záběry zachycující například výlov rybníka. Nová je také expozice Myslivost, i tam si kromě statických exponátů na projekční ploše hosté prohlédnou například lov, krmení zvěře, sokolnictví, ale také pytláctví. Živý les vsazený do futuristické laboratoře ukazuje Laboratoř ticha. Jde o exponát z výstavy Expo 2015 v Miláně.
Fotoarchiv Národního zemědělského muzea obsahuje zhruba 160 000 fotografií, část se nyní představuje v rámci výstavy Z fotoarchivu NZM I. – Lidé a zvířata. Fotografie a dobové dokumenty najdeme také u druhé výstavy Rozkulačeno! Půlstoletí perzekuce selského stavu. Výstava, kterou vytvořil spolu s dalšími institucemi Ústav pro studium totalitních režimů, připomíná zločiny, kterých se na selském stavu dopustila nacistická a komunistická diktatura.
Výstav a expozic v muzeu najdete ale samozřejmě více.*

Další podrobnosti najdete v reportáži v časopisu Úroda č. 3/2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *