Kukuřice se na Hané sklízela veřejně

V Senici na Hané se pod názvem Maisefest 2016 konala veřejná sklizeň zrna kukuřice. Akci uspořádala společnost KWS OSIVA s. r. o. Obdobná akce se každoročně koná i v Bečvárech. Přehlídka sortimentu kukuřice zahrnovala i novinky pro rok 2017, například hybrid KWS 2322. Následovala sklizeň a vyhodnocení výnosů zrna jednotlivých hybridů. Zájem byl tradičně i o tipovací soutěž o lukrativní ceny.

Ing. Karel Prokeš, Ph.D., jednatel společnosti KWS OSIVA s. r. o. uvedl, že ročník 2016 byl na většině území České republiky pro pěstování kukuřice příznivý a hybridy s vysokým výnosovým potenciálem se opět prosadily. „Zejména průběh počasí v červenci byl pro kukuřici ideální a potvrdilo se, že každých 10 mm srážek v červenci znamená zvýšení výnosu o jednu tunu sušiny na hektar. Teplé a slunečné počasí v závěru srpna umožnilo kukuřici včasné a kvalitní dozrání bez tvorby mykotoxinů,“ řekl a dodal, že novinky pro rok 2016 splnily očekávání.

Novinkou v raném sortimentu společnosti KWS OSIVA s. r. o. pro rok 2017 je hybrid KWS 2322, který má FAO 230 na zrno i na siláž,“ konstatovala Ing.  Zdeňka Románková, odborná poradkyně KWS OSIVA s. r. o. Díky své ranosti se podle ní hodí zejména pro první sklizně zrna, má rychlý počáteční růst a velmi dobrou odolnost vůči chladu. „V našem katalogu s kompletním sortimentem hybridů kukuřice 2017 u něj naleznete slogan: „Sušení za babku“, což dobře vystihuje nízkou sklizňovou vlhkost zrna, je tolerantní k přísuškům,“přiblížil Ing. Miroslav Sedláček, produktový manažer KWS OSIVA s. r. o.

Řada návštěvníků v rámci akce využila možnost kvalitativní analýzy vlastních vzorků kukuřičné siláže v mobilní laboratoři AgriNIR TM.*

 

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *