Jistota účinku za všech podmínek

Odstranění plevelů na jaře před setím má významnou úlohu v boji s vytrvalými a jednoletými pleveli. Navíc toto ošetření nahradí mechanickou kultivaci, ušetří čas a přispívá k zachování půdní vláhy. Účinek ošetření však závisí na povětrnostních podmínkách a velikosti listové plochy plevelů.

Při extrémním vlhku, chladnu nebo velkém suchu se mohou glyfosáty používat jen v omezené míře. Roundup Flex však tyto hranice výrazně posouvá a garantuje účinek v nepříznivých podmínkách. Díky tomu nejste tolik závislí na počasí a můžete se rozhodovat flexibilněji.

Nový Roundup Flex poskytne větší časový prostor a umožní vám využívat čas optimálně a pracovat na poli i za nepříznivých podmínek.

Roundup Flex – náskok ve vývoji a unikátní složení

Sůl a smáčedlo ovlivní kvalitu glyfosátu a jeho výkon na poli. Roundup Flex obsahuje o 33 % více aktivní látky než Roundup Klasik (360 g/l glyfosátu), ale především nová smáčedla a aktivátory. Účinná látka se dostane tam, kde je třeba. Aby byla aplikace glyfosátu účinná, musí se dostat do cévního systému rostliny a do kořenů, kde může působit. Roundup Flex obsahuje nové smáčedlo, které je šetrné k rostlinám. Přípravek pronikne do listů, aniž by narušil jejich buněčnou strukturu. Rostlina neblokuje absorpci a umožní rychlou translokaci do kořenů. Tím, že zastaví tvorbu aminokyselin, zastaví vegetativní proces v celé rostlině. Tak je úspěch zaručen.

Nechte plevele obrůstat co nejdéle, čímž zvětšíte listovou plochu a dosáhnete i lepšího účinku. Vzhledem k proměnlivému počasí potřebujeme mít jistotu účinku i v tvrdších klimatických podmínkách, což je pro požadovaný výsledek klíčové.

MOnsanto_Rounduop_ur_04_2015_tabulka_naweb

Spolehlivá účinnost za všech podmínek

Odolnost vůči dešti je po 60 minutách od aplikace. Teplota účinku je mezi 2 až 30 °C, potřebná relativní vzdušná vlhkost alespoň 50 %.

Kratší odstup od následného zpracování půdy

Důsledkem rychlého příjmu a translokace účinné látky v rostlině umožňuje i krátce po aplikaci zpracování půdy. V případě jednoletých plevelů již následující den, v případě vytrvalých za čtyři dny po ošetření. Tímto způsobem může odstranit plevele před setím.

Snížený úlet a ochranné vzdálenosti

Roundup Flex, podobně jako voda, vytváří kvalitní kapky střední velikosti i při tlaku tři bary. V porovnání s glyfosáty snižuje úlet postřiku, protože se jeho fyzikální vlastnosti blíží vlastnostem vody. Při použití 75% trysek má Roundup Flex nulovou ochrannou vzdálenost od kraje ošetřovaného pozemku a nevyžaduje žádná smáčedla.

Neriskujte, zaplevelení má velký vliv na výnos

Řada studií prokázala, že řádkové kultury (např. kukuřice) jsou v raných stadiích růstu citlivé na zaplevelení. Pokud nejsou v tomto období plevele odstraněny, dochází k významnému snížení výnosů.

Je drahé ošetření Roundup Flexem?

Podívejte se do ceníků a plaťte jen za obsaženou účinnou látku. Roundup Flex obsahuje v jednom litru přípravku 480 g účinné látky, což odpovídá 1,33 l Roundupu Klasik. Proto je za velmi podobné ceny jako standardní glyfosáty s obsahem účinné látky 360 g/l.

Porovnejte si nejen ceny, ale i rychlost účinku. Roundup Flex umožňuje kultivaci pozemku již za 2–4 dny po aplikaci. Po jeho aplikaci na jednoleté plevele se může půda obdělávat již za šest hodin. Při plné dávce na pýr a čirok již za dva a u ostatních vytrvalých plevelů za čtyři dny po aplikaci. Dokáže to také váš glyfosát? Udělejte si vlastní pokus.

Ing. Miroslav Hrobský, Monsanto ČR s. r. o.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *