I nejlepší se stále učí

Špičková německá floristka, držitelka řady významných ocenění a autorka mnoha knih Wally Klett navštívila Českou republiku. Přijala pozvání Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, Zahradnické fakulty v Lednici, aby vedla dvoudenní seminář zaměřený na svatební kytice a dekorace.

Wally Klett zahájila svou kariéru složením mistrovské floristické zkoušky v roce 1974. Přestože se původně aranžování květin vůbec věnovat nechtěla, zůstala v oboru dodnes a stala se velmi uznávanou floristkou. Během svého působení získala řadu vysokých ocenění na různých typech soutěží a je členkou mnoha odborných jury a komisí. V současné době se věnuje hlavně vedení odborných seminářů po celém světě a také psaní knih. Nezapomíná však ani na vlastní praxi a kdykoli má volno, věnuje se práci v květinovém studiu svých rodičů. Specializací a pracovní náplní Wally Klett je především svatební floristika s tím, že nejde jen o kytice pro nevěstu, ale i dekorace pro ženicha, družičky a svatebčany, výzdobu svatebních automobilů, kostela a prostor pro svatební hostinu. Jen pro příklad, květinová svatební výzdoba se značkou Wally Klett vyjde na dva až čtyři tisíce eur.
Workshopy, které německá floristka v České republice vedla, se uskutečnily na konci července přímo na Zahradnické fakultě v Lednici a byly věnovány právě svatební floristice. První den absolvovali svou spíše výukovou část studenti školy a druhý den se na Moravě se sešli naši špičkoví floristé. Ač sami často vedou pracovní semináře, roli posluchačů si doslova užili. Zkrátka a dobře, i ti nejlepší se stále mají co učit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *