Další krok pro kvalitnější siláž

Při intenzivním pěstování kukuřice je několik důležitých okamžiků, které rozhodují o úspěchu produkce silážní hmoty nebo zrna. Vedle výběru vhodného hybridu to jsou například termín zakládání porostu nebo naopak stanovení okamžiku, kdy má kukuřice požadovanou sušinu. To jsou dvě rozhodnutí, se kterými pěstitelům pomáhá od letošního roku program Nutriplus zaměřený na produkci kukuřičné siláže.

V současné době se už určitým standardem stal fakt, že s nákupem osiva kukuřice získává pěstitel i servis, který souvisí s pěstováním a případně i využitím kukuřice. Jedním z příkladů je akce, kterou letos uspořádaly společnosti Maisadour Semences a Soufflet Agro, a. s. Od 18. do 22. srpna probíhal Týden s mobilní laboratoří.

Organizátoři postupně navštívili vybraná místa naší republiky, konkrétně to byly Litovice (okres Praha-západ), Týnec u Dobrovice (okres Mladá Boleslav), Břilice (okres Jindřichův Hradec), Rostěnice (okres Vyškov) a Loštěnice (okres Šumperk). soufflet agro 3soufflet agro 5 soufflet agro 2x soufflet agro 4 soufflet agro 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *